Jazyk:  Slovenský
Skype:  lwebeu
E-Mail:  
Hlavná stránka   F.A.Q

FAQ - Najčastejšie otázky!

Toto sú najčastiejšie dotazy ľudí ktorý chcejú vlastnú web stránku alebo iný projekt ale nemajú ešte dostatok informácii.
Prečítajte si FAQ - Najčastejšie otázky a ak niečomu nebudete rozumieť,alebo máte inú otázku kontaktujte nás.
F.A.Q
Ako dlho trvá tvorba webových stránok?

Termín ukončenia tvorby webových stránok závisí predovšetkým na klientovi. Väčšina klientov chce rozhodovať o podobe webových stránok do najmenšieho detailu. Sme schopní vytvoriť webové stránky do 1 týždňa, tvorba úspešných webových stránok je však otázkou 2-8 týždňov.

Ako prebieha komunikácia?

Najvhodnejším spôsobom komunikácie je pre nás email. Vaše požiadavky tak budú zaznamenané a my sa k nim môžeme kedykoľvek vracať alebo si ich vzájomne odovzdávať. Je možné aj telefonická,prípadne osobná komunikácia

Čo potrebujem k vlastnému webu?

K tomu, aby bolo možné webové stránky vytvoriť, je nutné mať po ruke vopred pripravené texty, fotografie a iné materiály, ktoré hodláte do webu umiestniť.

Nemám zaistenú ani doménu ani webhosting. Pomôžete mi?

Áno, samozrejme. Vybranú doménu aj webhosting vám zaregistrujem u poskytovateľa WEDOS, s ktorým mám tie najlepšie skúsenosti. Cena je podľa aktuálneho cenníka. Všetky registračné údaje sú na vás, nestane sa tak, že by ste k svojim registračným dátam nemali prístup.Pre registráciu domény a webhostingu budem od vás potrebovať aktuálne email, telefón a adresu, popr. IČO, ak vyžadujete faktúru na firmu.

Budem môcť svoje stránky sám ovládať?

Áno, budete. Vaše webové stránky sú postavené na redakčnom systéme WordPress, ktorý je veľmi jednoduchý na ovládanie. Neplatí to pre statické stránky

Kedy sa moje stránky začnú objavovať na popredných pozíciách vo vyhľadávačoch?

Výsledky pozícií vášho webu závisí od mnohých faktorov, najmä potom na starobu webu a konkurenčnosti kľúčových slov. Prvé zvýšenie pozícií na určité kľúčové slová sú však u väčšiny webových stránok viditeľné už po prvom či druhom mesiaci optimalizácie.

Aké náklady pre mňa predstavuje tvorba novej web stránky?

Pri vytvorení novej web stránky sa náklady odvíjajú od 4 základných položiek: Webdizajn a tvorba web stránky: jednorazový poplatok Doména: zvyčajne ročná platba Webhosting: zvyčajne ročná platba Správa a údržba web stránky: zvyčajne mesačné platby

Ak nechcem platiť za údržbu web stránky, môžem si aktualizovať web stránky sám?

Áno, je to možné v prípade dynamickej web stránky, kde pre Vás vytvoríme administrátorské rozhranie, v ktorom môžete aktualizovať a editovať obsah web stránky sami. Správa web stránky však nezahŕňa len aktualizáciu obsahu stránky, ale aj systému a technológií.

Čo znamená, že web stránka je prístupná (bezbarierová)?

Prístupná web stránka umožňuje každému návštevníkovi bezproblémovú orientáciu, jednoduchú ovládateľnosť a rýchly prístup k hľadaným informáciám. Bezbariérový web odstraňuje prekážky, akými sú napr. technické problémy, vek návštevníkov, krátkodobé znevýhodnenia návštevníkov a podobne.

Čo je to ftp?

FTP (File Transfer Protocol) je metóda prenosu dát z lokálneho počítača na web server, na ktorom je web stránka uložená a sprístupnená na Internete.

Čo je to statická web stránka?

Statická web stránka je jednoduchá stránka, ktorá obsahuje texty, obrázky, prípadne animácie. Jej funkčnosť je však zvyčajne obmedzená len na prezeranie jednotlivých strán. V súčasnej dobe sa web stránky s použitím iba statických strán považujú za zastarané.

Čo je to dynamická web stránka?

Dynamická web stránka je flexibilnejšia ako statická, ale môže obsahovať aj statické sekcie alebo časti. Dynamický obsah vám dáva možnosť používať automatizované operácie a vykonávať jednoduchú editáciu textov a iných častí web stránky.

Budem môcť svoje stránky sám ovládať?

Áno, budete. Vaše webové stránky sú postavené na redakčnom systéme WordPress, ktorý je veľmi jednoduchý na ovládanie. Neplatí to pre statické stránky

Čo je to CMS?

CMS (Content Management System) je redakčný systém určený na správu obsahu a aktualizáciu vašej web stránky (texty, obrázky, tabuľky, formuláre, atď.). Je prispôsobený na to, aby sa obsah na web stránke dal veľmi jednoducho upravovať aj bez programátorských zručností.

Čo je doména?

Doména druhej úrovne je vlastné doménové meno, pod ktorým vás na internete môžu nájsť vaši klienti a partneri. Napr.: www.vasafirma.sk www.vasemeno.sk Domény druhej úrovne vždy spravuje konkrétna organizácia. Napríklad domény druhej úrovne patriace pod medzinárodnú doménu sk spravuje spoločnosť SK-NIC, a.s. Domény druhej úrovne si môžete zaregistrovať prostredníctvom oprávnených registrátorov. Doménu si zaregistrujte tak, aby ste boli jej vlastníkom. Alebo vam ju zaregistrujeme my.

Čo potrebujem poznať a vedieť k prevádzke a správe svojho internetového obchodu?

Podobne ako správa webových stránok aj správa internetového obchodu je veľmi jednoduchá prostredníctvom webového administračného systému. Do administračného systému pre správu eshopu majú prístup iba osoby, ktoré sami v administrácii povolíte či vytvoríte. Do administrácie sa dostanete po prihlásení, zadaním používateľského mena a hesla.Administračné časť je prístupná cez webový prehliadač. Po prihlásení do administračného systému,máte pod palcom celý eshop preto žiadame aby ste si davali silné heslá.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde